Bitcoin na platformie Steam

BitCoin na platformie Steam (Valve). W końcu doczekali się gracze (i nie tylko).

Bitcoin na platformie Steam

Bitcoin dostępny wszędzie

Podmiotem świadczącym usługi płatności będzie BitPay, który na swoim blogu zamieścił wpis mówiący jasno o co chodzi „Load Your Steam Wallet Using Bitcoin”. Głównym powodem wprowadzenia płatności przy pomocy kryptowalut było zaadresowanie potrzeby szybkich zakupów w krajach rozwijających się, gdzie karty płatnicze nie są łatwo dostępne (np. Indie, Chiny, Brazylia). Popularność BitCoin jest coraz większa, szczególnie duże jest zainteresowanie wśród młodzieży gimnazjalnej i licealistów. Pozwala na wymianę np. przedmiotów w grach (diamentowy kilof w Minecraft, skórki na broń w CS:GO) i realizowanie mikro płatności, pomijając w tym „akceptację rodzica”. Daje poczucie własności posiadanej kryptowaluty i pełnej swobody użytkowania.

Bitcoin na platformie Steam – spekulacje potwierdzone

Są to bardzo dobre wiadomości biorąc pod uwagę spekulacje trwające od dwóch miesięcy po opublikowaniu wycieku informacji dotyczących plików tłumaczeń znajdujących się wewnątrz platformy, co już 9 lutego 2016 sugerowało prace nad wprowadzeniem BitCoin do płatności Steam.

  • bitcoin_authorization_explanation
  • bitcoin_payment_tips_header
  • bitcoin_payment_tips_text
  • checkout_payment_method_specific_note_bitcoin
  • checkout_receipt_pending_bitcoin_long
  • checkout_receipt_pending_bitcoin_text

Cztery dni temu Valve napisał na forach deweloperskich że faktycznie prace nad płatnościami BitCoin są zaawansowane.

Dla mnie jako gracza ale i fana kryptowalut jest to dosyć ciekawe, gdyż płatności BitCoin były powszechne dla zakupu gier na platformie Steam. Często można było kupić gry za przysłowiowy „bezcen”, otrzymując je w postaci prezentu (Gift). Ciekawe czy nie stanie się to w przyszłości działaniem wbrew regulaminom Valve…