Warsaw Block 27.04.2016 Bitcoin Blockchain

Miałem wczoraj przyjemność uczestniczyć w spotkaniu pod mityczną nazwą Warsaw Block które odbyło się w Centrum Golf na ulicy Burakowskiej 15 w Warszawie. Nie było to spotkanie „blokersów” rozprawiających o porządkowaniu dzielni, ale osób zainteresowanych kryptowalutami, tematami dookoła blockchain i compliance. Spotkanie zostało zorganizowane przez coinfirm.io oraz BitCurex

Warsaw Block

Warsaw Block?

O spotkaniu dowiedziałem się z blogu satoshi.pl, bo ogólnie nie jestem użytkownikiem Eventbrite, gdzie prowadzone były zapisy na spotkanie. Nie zawiodłem się. Agenda przedstawiała się wyśmienicie, w szczególności czekałem na możliwość spotkania na żywo Stevena Morell 🙂

Poniżej pełna agenda spotkania

  • Crowdfunding – Ewa Szlachetka / Wierzbowski Eversheds
  • Bitcoin i AML – Paweł Aleksander / coinfirm.io
  • Doświadczenia z Silicon Valley – Steven Morell (via skype) – ale był LIVE!
  • Xt, Core and Classic – Jakub Fijołek / coinfirm.io
  • Nadużycia i cyberataki – Grzegorz Idzikowski / EY
  • BetOnBTC czyli dokąd zmierza Blockchain? – Filip Godecki / Bitcurex.com

Kilka słów o organizatorach

coinfirm.io – platforma która pozwoli utworzyć wiarygodne źródło danych dla podmiotów zawierających transakcje oparte o kryptowaluty. Zaawansowana analityka i śledzenie przepływów kryptowalut w celu poprawy bezpieczeństwa!

Bitcurex – polski kantor wymiany kryptowalut, w szczególności BitCoin. Daje bezpieczeństwo dzięki 2 Factor Authentication.

Warsaw Block!

Wszystkie sesje były naprawdę świetnie przygotowane i pełne wartościowych informacji, jednak szczególnie podobała mi się tematyka Crowdfounding w Polsce i regulacji prawnych które tego zagadnienia dotykają (lub też nie dotykają 🙂 ).

Absolutnie fenomenalne wystąpienie Stevena Morell napełniło mnie energią i motywacją do działania. Bagaż doświadczeń z Silicon Valley którymi się podzielił uderzył dokładnie w oczekiwania słuchaczy. Różnice w kulturze pracy, zwyczajach i sposobie współpracy mogły nie jedną osobę zaskoczyć. Coś w tym na pewno jest i z pewnością nie uda się w Warszawie stworzyć drugiego Silicon Valley.

Pomiędzy sesjami można było napełnić brzuszek ale i porozmawiać z ciekawymi osobami. Bitcurex dostarczył pakiet kuponów o wartości 10 mBTC każdy aby ułatwić start w świecie kryptowalut.

Z pewnością pojawię się na kolejnym spotkaniu Warsaw Block. Dokładnie takiego eventu mi w Warszawie brakowało.